Bahçe Çiti

Bahçe Çiti

Bahçe Çiti kurulumunun birbirinden farklı çeşitleri ve çok çeşitli kurulumları vardır. Bu çeşitliliğin nedeni tabi ki de farklı fiziksel şartlar ve de görünüm tedirginlikleri sonucunda birbirinden değişik bahçe çiti dizaynlarının uygulanmasıdır. Söz gelimi tahtadan bahçe çitlerinin toprakla bağlantısı değişik bir yöntemle yapılır. Alüminyum çitler ise tahtadan daha farklı bir yöntemle toprak ile bağlantısı sağlanır.Bahçe Çiti Devamen bahçe çiti kurulumlarının bazı hassas noktaları vardır. Biz WebVillaTadilat olarak, Bahçeniz için en iyi şekilde tasarlanmış bahçe çiti yaparken bu puf noktaları baz alırız. Bu puf noktalardan bahsetmek gerekirse ilk olarak, bahçe çiti yapılacak bahçe koşulları düşünülerek, koşullara en uygun şekilde bir taslak oluşturulur. Böylece bahçe çiti kurulumu için bir yol belirlemiş oluruz. Bu sırada bahçe çevresindeki komşularla da görüşülüp onların çitler konusundaki fikirlerini almanız gerektiğini belirtiriz. Eğer bahçe çitleri sınırlarınızı aşar ve komsu sınırlara taşarsa karşı tarafın sistem üzerinde hakkı oluşmaktadır. Tabi eğer razı olurlarsa bu sorunu cuzi bir ücret karşılığı da çözebilirsiniz. Bahçe çitlerinin değerini belirleyen, çitlerin yerin altındaki derinlikleridir. Bu uzunluk değeri çitlerin yer üzerinde rüzgar ya da fırtına koşullarında daha güçlü durmalarını; yıkılmalarını önler. Toprak kayması gibi olaylara karşı dayanıklı olması açısından bahçe çitinin yer altındaki uzunluğu üçte bir kadar olmalıdır. Bahçe çiti düzeneğinin eğikliği göz önünde bulundurularak boy oranının doğrulanması yapılır. Aksi halde toprak altında olabilecek herhangi bir hareketlilik bahçe çitinizin yıkılmasına yol açacaktır.

Bahçe çiti boyutu minimum bir metre olmalıdır ki güvenliğinin açısından da ideal uzunluktur.  Bu uzunluktaki bahçe çitinin uçları da sivri olursa bir insanın üzerinden atlaması neredeyse imkansızdır.  Daha ileri güvenlik önlemi olarak daha uzun bahçe çitleri yaptırabilirsiniz.

Çok basit bir işlem gibi görünen çit çekimi için mekan ön keşfi, materyal seçimi ve yapım  aşamaları bilirkişiler tarafından yapılmalıdır. WebVillaTadilat bahçe çiti konusunda işin ehli eksperleriyle hizmetinize hazırdır. Bizimle iletişim kurun, bahçenize ve de zevkinize en uygun bahçe çiti tasarımını birlikte bulalım…

Bahçe Çiti

#bahçe #çiti #tadilat #dekorasyon

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Hemen Ara WhatsApp