Asma Tavan

Asma tavan

Asma Tavan

Asma tavan, var olan tavan alt kısmına ikinci tavanın çekilmesidir. Dekoratif görünümler elde etmek amacı ile suntalam, tasyünü ve metal tavan gibi malzemeler ile oluşturulur. Bazense asma tavanın yapım amacı, tavanda çirkin görünün tesisat kabloları ya yine aynı yerden geçen havalandırma borularının neden olduğu kötü görünümü kapamaktır. Asma tavan başta mağaza, restoran, otellerin, ve sanayi tesislerinin çeşitli gösteri merkezlerinin ayrıca ve ayrıca olmak üzere bütün iş yerleri ve ayrıca alışveriş merkezleri, tiyatro, Radyo ve Televizyon Stüdyoları, Spor Salonları, sinemaların tavanlarına tatbik edilebilmektedir. konutlarda dahi diğer tavanlara yeğlenmektedir. Asma tavanEn basit tanımıyla ise asma tavan; alçılı levhaların askı profillerinin yardımıyla tavana tutturma işlemi olarak yerleştirilmesidir . Özellikle son zamanların modası olan gergi tavan sistemiyle uygulandığında müthiş dizayna sahip yerinde mekanlar meydana çıkmaktadır.

Tatbik Edildikleri Mefruşata (Döşeme) Göre Türleri

Kullanım sıklığına göre sıralarsak; Betoname, asmolen, ahşap ve çelik tavan (asma) döşemeleri mevcuttur.

Peki Nasıl Yapılır Bu Asma Tavan?

Asma tavan yapılacak yer kodu teraziye getirildikten sonra hortum, lazer teraziyle kod çekilir ve L malzemesi vidalanır. Ana taşıma gereçleri asma tavan için 1 metrede atılmalıdır. Malzemelerin atılmasının ardından öteki malzeme 60 santimetrede bir klipsle taşıyıcı malzemeye tuturulur. Demir aksamın bitişinin heman ardından arora levhaları demirin içine konur ve tavan bitmiştir. Alçıpan tavanda bu işlem değişir ve demir aksam alt kısmına  alçıpanlar vidalandıktan sonra tavan birmiş bir şekilde kullanıma hazırdır.

Bazı Özellikleri

Hızlı ve kolay monte edilmesinden dolayı  boyanmaya müheyya tavan üst yüzey kısmıının teşekkül etmesini sağlar. Tüm mekanların tavan tatbikinde kullanılabilir. Tadilatı kolay ve ekonomiktir. Bu yüzden çok fazlaca tercih edilmektedir. Kötü görünümlü tesisat izlerini gizler ve dekoratif sahalar ortaya çıkarır.

Birkaç Asma Tavan Çeşitleri

Alüminyum, Klipin, Alüminyum Ferforje Panel, Alçıpan Bölme Duvar, Alçıpan Tavan, AkustikBanyo ve Tuvalet, Baskı Çıtalı, Derz Boşluklu, Detaylı Alçıpan, Led Işıklı, Plastik, Metal Alimunyum ve Taş Yünü, Taşıyıcı Sistem Uygalamaları

Asma tavanların fiyatları sarf edilen ürünler ve de oluşturulan asma tavan biçimi gereğince tadil edilir.  Daha fazla bilgilendirilmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. WebVillaTadilat olarak biz, fiyat, hazırlık ve nitelik bakımından avangart firmalar arasında yer almaktayız.

WebVillaTadilat. WebVillaTadilat. WebVillaTadilat. WebVillaTadilat.

#asma #tavan #çeşitleri #tadilat #yapım #onarım

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Hemen Ara WhatsApp