Tag - duşakabin

Banyo Duşakabin

Banyo duşakabin denildiği zaman; aklınıza ilk olarak banyonuzun daha kullanışlı ve derli toplu görülmesini sağlayan istenilen her köşeye monte edilebilen duş bölmeleri gelmektedir. Banyo yaparken istenmeyen sıvıların etrafa yayılarak kirlenmemesini sağlayan banyo duşakabinleri aynı zamanda estetik bir görünüm sağlar. Gelişen teknoloji ile birlikte banyoların daha temiz ve daha hijyen içermesini sağlayan banyo duşakabinleri büyük bir kolaylıktır.Banyo Duşakabin

Banyo duşakabin, düşündüğünüz alanın ölçüsünü oldukça basit bir biçimde alınarak hazır olarak satılan modeller kolaylıkla monte edilebilmektedir. Üstelik banyonuzun istediğiniz her köşesine koymanız mümkündür. Yapılması gereken ilk şey, duşakabin teknesini en alta koyup, ondan sonra asıl görüntüyü veren cam kısımların takılmasıyla hazır hale gelmektedir.

Piyasada hazır banyo duşakabinleri olduğu gibi, kendi ölçülerinize göre istediğiniz gibi duşakabinler de yaptırmak mümkündür. Hazır olanları bütçenize uygun daha ucuza mal etmeniz mümkündür. Aynı şekilde hazır küvetinizi de duşakabine kolaylıkla çevrilebilmektedir. Banyonuza duşakabin yaptırırken aynı zamanda ona uyumlu yaptıracağınız banyo dolabı ile de banyonuzun daha güzel daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Banyo duşakabinleri sık sık kullanıldığı için, temizliğine de ayrıca dikkat etmek gerekir. Banyo duşakabin malzemesi olarak plastik ve cam ürünler tercih edildiği için sık sık kireç lekeleri ve sabun artıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Banyo duşakabininizin uzun ömürlü olması için temizliğini aksatmadan düzenli olarak yapmanız sağlığınız açısından da gereklidir.

Günümüzde gelişen teknoloji kendisini Banyo Duşakabin üretiminde de göstermeye başladı…

Birçok üretici firma fonksiyonel özelliklere sahip duşakabinler üretmektedir. Bunlardan bazıları duş alırken müzik dinlemenizi, bazıları suyun sıcaklığını otomatik ayarlamayı ve vücudunuzun farklı noktalarına basınçlı su püskürtmekte banyonuzu daha da keyifli hale getirmektedir. Yorgunluk, eklem ağrıları gibi rahatsızlıklarınız için ise sıcak ve buharlı masaj yapan modeller bile mevcuttur.

Bu yüzden de duşakabin üreten birçok firma bulunmakta, bu da rekabeti arttırmaktadır. Artan rekabet ile birlikte fiyatların düşmesi tüketicinin yararına gibi gözükse de, maliyet açısından kalitesiz ürün kullanımı da artmaktadır. Bunun da en büyük zararı beğenerek aldığı üründen memnun kalmayan tüketiciye yansımaktadır. Hatta bu ucuz ve kalitesiz duşakabinler, yüzünden ciddi ev kazaları da yaşanmaktadır.

Bu yüzden alacağınız duşakabinin markasına dikkat ederek, satış sonrasında servis hizmeti verip vermediğini mutlaka ürünü alırken sormalısınız. Ancak böyle yaparak keyifli banyo günleri sizleri bekleyeceğini biliniz, lütfen bu konuda güvenilir bir firma seçtiğinden emin olunuz. Banyonuza duşakabin yaptırmak ya da konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Banyo tadilatında en yeni uygulamalar nelerdir?

Banyo tadilatında değişen zamanın şartlarına göre dekorasyon uygulamaları farklılaşıyor. Banyo tadilatında bundan 15 yıl kadar önce canlı rengarenk fayans renkleri tercih edilirken artık daha sade ve taş görünümlü koyu renkler tercih edilmeye başlandı.

Duşa kabinler ise yerini sadece kabinden oluşan teknesiz sade banyolar tercih edilir oldu. Modern oteller ve lüks binalarda artık tercih edilen bu.

Banyo tadilat ve dekorasyon işlerinde diğer bir tercih ise banyo dolapları ve lavabolar. Sıradan lavabolar yerini modern şekilli cam lavabolara bıraktı. Musluklarda sensör daha kullanışlı ve tasarruflu oldu.

Banyo Tadilatı ve Dekorasyonun da Işık ve Aydınlatma Tercihi

Bir tadilat yapılırken yenilikleri de incelemek gerekir. Eski demode uygulamalardan kaçınılmalıdır.Ayrıca banyolarda elektrik tesisatı aydınlatma ışık aydınlatma sistemi de dekoratif görüntü için önemlidir. Farklı bir aydınlatma düzeni banyoyu çok daha modern bir görüntü kazandırabilir.
Aydınlatma düzeni ve tercihinin bir mekana kattığı pozitif etki oldukça fazladır. mekanların görüntüsünü olduğundan çok daha fazla değiştirebilir.

Hemen Ara WhatsApp