Tag - dekorasyon

Dış Tasarım

Dış tasarım,  villa, konut, restoran, avm, iş merkezi, sosyal tesis, ev iş yeri ve benzeri yerlerin dış görünümünü tamamıyla değiştiren bir dekorasyon işlemidir. Mekanınızı ziyaret eden kişilerin, müşteri ya da misafirlerin en başta dikkatini çekecek olan yer mekanınızın dış tasarımıdır. Dış TasarımGünümüzün dış cephe tasarım trendi  ve de ileri zamanların dış cephe tasarımında neler kullanılacaktır? Bu sorunun cevabı tabii ki de ; bina dış cephe tasarımlarında rastladığınız hoşunuza giden fakat  ne şekilde uygulandığını tam manası ile bilemediğiniz çalışmalardır. Kaynak ve mermer uygulamaları diye tanınan söz ettiğimiz bu uygulamalar, dış cephe tasarımına farklı bir görsellik eklemenin yanında insanların çokça ilgisini uyandıran ve tercih edilen dış tasarım uygulamalarıdır.

En Çok Tercih Edilen Dış Cephe Tasarım Uygulamaları

Fileli Mermer ve Mermer Patlamalı Dış Cephe Tasarımları

Ufak ölçülerde,  değişik desen ve renklerde, kabartılı ya da sade bir biçimde görüp rastladığınız dış cephe tasarımları.

Mermer Baba Kaplama ve Mermer Söve Dış Cephe Tasarımları

ileli Mermer ve Mermer Patlamalı Dış Cephe Tasarımlara göre daha sade uygulamalardır. Sadeliği ve Kurumsallığı sevenler için idealdir.

Ebatlı Kayrak Dış Cephe Tasarım Uygulamaları

Maliyet ve izolasyon etkisi göstermesiyle çok fazla tercih edilir.

Dış tasarım uygulamasında cephe kaplaması için kullanılacak malzeme seçiminin yanında görsellik de önemlidir. Bunun için seçim yapılırken, yapıya uygulanacak tasarıma göre malzeme tercih edilmesinin görünüm açısından da estetik bir getirisi olacaktır.

Bina Dış Tasarım Uygulamaları

WebVillaTadilat dilediğiniz dış tasarım uygulamasını villa, konut, restoran, avm, iş merkezi, sosyal tesis, ev, iş yeri vb binalarınıza uygulayabilmektedir. Alanında uzman çalışma arkadaşlarımızla önce dış tasarımın modellemesini yapıyoruz sonra sizin tercihiniz ve beğeniniz doğrultusunda tasarımı uygulamaya geçiyoruz. Yani dış cephe tasarımları uygulamaya geçilmeden önce görüntülenerek yapılır. Biz dış cephe tasarımında, inşaata başlamadan evvel, siz dış cephe tasarımının tamamlanmış şeklini görebiliyorsunuz. Bu şekilde tam da hayalinizdeki  dış cephe tasarımını yaratmış oluyoruz. Tasarım arşivimizi görmek ve dış tasarım konusunda fikir sahibi olmak için bizimle iletişime geçin.

Çatı Onarım

Çatı onarım denildiği zaman; ilk akla gelen çocukluk resimlerimizde kırmızıya boyadığımız çatılar gelmektedir.

Her evin, binanın tamamlayıcısı olan çatılar yapıları olumsuz hava şartlarından koruyarak yıpranmalarını engellemektedirler. Ayrıca binayı gözler önüne seren ve hoş bir görünüm sağlayan çatılardır.

Çatı Onarım

Çatı OnarımEskiden kiremit ağırlıklı olan çatılar, günümüzde bir çok malzeme kullanılarak değişik görünümde yapılırlar. Çatıların öncelikle görevi ısı ve su yalıtımını sağlamaktır. Su insan için ne kadar gerekli ise binalar için o kadar zararlı bir düşmandır. Binanın betonlarının, demirlerinin ve kolonlarının zarar görmemesi için iyi bir su yalıtım yapılmalıdır. Bunun içinde çatı bakım ve çatı onarımı düzenli olarak yapılmalıdır. Sağlıklı bir yaşam için, çevrenin olumsuz etkilerini ve pis sularının binalara girişini engellemek çatıların öncelikle görevlerinden biridir.

Git gide değişen iklim koşulları, sıcaklık farkları, aşırı rüzgar ve don olayları binalarımızın kolayca yıpranmasını özellikle de çatılarımızın deforme olmasını sağlamaktadır. Bu şekilde zarar gören çatı bölümleri hemen değiştirilerek biran önce onarılmaları gerekmektedir. Bu çatı onarımlarını hemen yaptırmayıp ağırdan alınması daha da büyüyüp binanıza zarar vermeye başlayabilir.

Hasar gören bölgede biriken yağmur suları duvarların içine işleyeceğinden çürümesine rutubet ve nem oluşmasına neden olacaktır. Bu da duvarların kararmasına hoş olmayan görüntüler çıkmasını sağlar. Aynı şekilde kolonların içindeki demirlerinde çürümesine binanın sağlamlığını zedelemesine neden olur.

Olay büyüyüp bu raddeye gelmeden en başında işinin ehli ustalar tarafından hemen çatı onarımı tamir edilmeli ve binanın bütünlüğü korunmalıdır. Ayrıca rutubetli ve nemli odalarda uyumak insan sağlığı açısından da oldukça risklidir.

Bunun için işinin ehli ustalarla, kaliteli malzemeler kullanarak su ve ısı yalıtımı yapılıp çatınızın onarılması binamızın ömrünü uzatacağı gibi, daha sıcak, daha rahat ve korunaklı bir yapıda oturmamızı da sağlar. Eviniz ya da çalışma mekanınızın uzun süre dayanıklı ve sağlam kalması için çatılarınızı kontrol edip, gerekli onarım ve bakımları yaptırmanız gerekmektedir.

Ayrıca çatılarımız bizim için doğal enerji kaynakları da olabildikleri gibi, sıcak su sağlayan ısı panelleri sayesinde bütçemize de katkı da bulunabilirler. Bunun için çatılara yerleştirilen güneş panelleri sayesinde mümkün olabilmektedir. Güneşin daha bol olduğu bölgelerde sadece sıcak su için değil, ısınma içinde güneş panelleri tercih edilmekte, yakıt ücretinden oldukça tasarruf edilmesi sağlanmaktadır.

Çatı onarım konusunda uzman ekiplerimizden destek almak için iletişime geçin.

Banyo Duşakabin

Banyo duşakabin denildiği zaman; aklınıza ilk olarak banyonuzun daha kullanışlı ve derli toplu görülmesini sağlayan istenilen her köşeye monte edilebilen duş bölmeleri gelmektedir. Banyo yaparken istenmeyen sıvıların etrafa yayılarak kirlenmemesini sağlayan banyo duşakabinleri aynı zamanda estetik bir görünüm sağlar. Gelişen teknoloji ile birlikte banyoların daha temiz ve daha hijyen içermesini sağlayan banyo duşakabinleri büyük bir kolaylıktır.Banyo Duşakabin

Banyo duşakabin, düşündüğünüz alanın ölçüsünü oldukça basit bir biçimde alınarak hazır olarak satılan modeller kolaylıkla monte edilebilmektedir. Üstelik banyonuzun istediğiniz her köşesine koymanız mümkündür. Yapılması gereken ilk şey, duşakabin teknesini en alta koyup, ondan sonra asıl görüntüyü veren cam kısımların takılmasıyla hazır hale gelmektedir.

Piyasada hazır banyo duşakabinleri olduğu gibi, kendi ölçülerinize göre istediğiniz gibi duşakabinler de yaptırmak mümkündür. Hazır olanları bütçenize uygun daha ucuza mal etmeniz mümkündür. Aynı şekilde hazır küvetinizi de duşakabine kolaylıkla çevrilebilmektedir. Banyonuza duşakabin yaptırırken aynı zamanda ona uyumlu yaptıracağınız banyo dolabı ile de banyonuzun daha güzel daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Banyo duşakabinleri sık sık kullanıldığı için, temizliğine de ayrıca dikkat etmek gerekir. Banyo duşakabin malzemesi olarak plastik ve cam ürünler tercih edildiği için sık sık kireç lekeleri ve sabun artıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Banyo duşakabininizin uzun ömürlü olması için temizliğini aksatmadan düzenli olarak yapmanız sağlığınız açısından da gereklidir.

Günümüzde gelişen teknoloji kendisini Banyo Duşakabin üretiminde de göstermeye başladı…

Birçok üretici firma fonksiyonel özelliklere sahip duşakabinler üretmektedir. Bunlardan bazıları duş alırken müzik dinlemenizi, bazıları suyun sıcaklığını otomatik ayarlamayı ve vücudunuzun farklı noktalarına basınçlı su püskürtmekte banyonuzu daha da keyifli hale getirmektedir. Yorgunluk, eklem ağrıları gibi rahatsızlıklarınız için ise sıcak ve buharlı masaj yapan modeller bile mevcuttur.

Bu yüzden de duşakabin üreten birçok firma bulunmakta, bu da rekabeti arttırmaktadır. Artan rekabet ile birlikte fiyatların düşmesi tüketicinin yararına gibi gözükse de, maliyet açısından kalitesiz ürün kullanımı da artmaktadır. Bunun da en büyük zararı beğenerek aldığı üründen memnun kalmayan tüketiciye yansımaktadır. Hatta bu ucuz ve kalitesiz duşakabinler, yüzünden ciddi ev kazaları da yaşanmaktadır.

Bu yüzden alacağınız duşakabinin markasına dikkat ederek, satış sonrasında servis hizmeti verip vermediğini mutlaka ürünü alırken sormalısınız. Ancak böyle yaparak keyifli banyo günleri sizleri bekleyeceğini biliniz, lütfen bu konuda güvenilir bir firma seçtiğinden emin olunuz. Banyonuza duşakabin yaptırmak ya da konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

banyo dolapları

Banyo Dolapları

Banyo dolapları, evinizin vakit geçirmekten hoşlandığınız yerlerinden biri olan banyonuzun dekorasyonu için önemli bir yer tutmaktadır. Banyonuzun geri kalan dekorlarıyla uyumlu olarak tasarlanmış banyo dolapları, güne başlarken uğrağımız ilk yer olan banyodadırlar. Uyanır uyanmaz kişisel bakımınız için vakit geçirdiğiniz banyonuzun göz zevkinize hitap eden derli toplu ve şık olarak dekore edilmiş olması ve de evinizin geri kalan salon ve odalarının tasarımıları ile uyum içinde tasarlanmış olması önemlidir. banyo dolaplarıTabidir ki evin her yeri son derece hoş dekorlarla süslenmişken banyonuz için ucuz ve sıradan işlevli banyo dolapları tercih etmeniz bir bütün olarak evinizin dekorasyon kalitesini düşüreceği gibi kendinizle zaman geçirdiğiniz ve genelde sabahları kendinizle karşılaşarak güne hazırlandığınız önemli bir yer olan banyolara da haksızlık etmiş olursunuz. Tertip ve düzenin yanı sıra tasarımını da hoş banyo dekorlarıyla süslemenizin bir çok yönden faydasını göreceğiniz kesin..

Banyonuzun Sıkıcı Görünümünü Değiştirin

Bir yerden sonra banyonuzun görünümü içinizi sıkmaya başlamış olabilir. Bir kaç kolay değişiklikten sonra banyonuzda yeniden zevkle zaman geçirebilirsiniz. Tavan, duvan ve yerleri yeniledikten sonra çeşitli dekorlarla banyonuzu yeniden canlandırabilirsniz. Banyonuz küçükse asma klozet çok uygun duracaktır. Daha geniş bir yere sahipseniz banyonuz için ayaklı ayna çok şık duracaktır.  Kullanışlı banyo dolapları tercihinizle de hem dağınık görünümün önüne geçip hem de uyumla tasarlanmış bir banyoya sahip olacaksınız. Bu dolaplar banyo dekorasyonunun bir parçasıdır ve de dağınık görünümün kurtarıcısıdır.

Biz WebVillaTadilat olarak, banyo içi dolap modellerinde renk, boyut, deseni baz olarak çok geniş bir yelpaze oluşturduk ki her zevk ve banyoya hitap etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Siz de evinizin dekoru ile uyum içinde aynı zamanda kullanışlı zevkinize en uygun modeli bulmak için, banyo dolapları hakkında bilgi almak için dilediğiniz an bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Standart, dekoratif, aslamı, camlı dolap tasarımları ile tanışın. Ahşap, lüks ya da ekonomik banyo dolapları modellerimizi gördükten sonra WebVillaTadilat olarak bizden çok memnun kalacaksınız.

 | banyo dolapları | | tadilat.web.tr | | tadilat.web.tr

Bahçe Yolu

Bahçe yolu, hiç kuşkusuz evinizin en güzel yeri olan bahçelerinizin vazgeçilmez bir parçasıdır. Aynı zamanda bahçe yolu dışarı ile ev arasındaki sınırı da belirler niteliktedir.  Bahçeler peyzaj amaçlı kullanımlarının yanı sıra elbette ki ekim ve dikim için de kullanılmaktadır. Bahçeler hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın bir bahçe yolu ihtiyacı mutlaktır.Bahçe Yolu

Günümüzde çevremizi saran beton yığınları içerisinde insan her zaman az biraz da olsa yeşillik istemektedir. Bu güzelliği de bize sunan tabii ki bahçelerinizdir.  Sevdiklerimizle huzurlu vakit geçirerek kimi zaman da tek başımıza ruhumuzu dinlendirdiğimiz yerdir bahçeler.  İşte biz WebVillaTadilat olarak evinizin cenneti bahçelerinizin mutlak gereksinimi olan bahçe yolları dekore ediyoruz.  Evinizin dış kısmında kullandığınız bahçe alanlarınızı fonksiyonel hale getiriyoruz. Çeşitli alanlara ayrılan bahçeniz için en uygun yürüyüş yolları tasarlıyoruz.

İsteğinize bağlı olarak bahçe yolunu evinizin dış tasarımına uygun bir nevi devamı şeklinde yapabiliyoruz. Bahçe yolu sadece farklılık katma amacı ile değil, gereklilikten dolayı yapılmaktadır. Biz bahçe yollarını doğal malzemeler kullanarak dekore ediyoruz.  Bahçe yollarını kendiniz yapmaya karar verirseniz tahta, taş, cam, kum gibi doğal malzemeler kullanmanızı uygun bulur ve öneririz. Yine de mümkünse bu bahçe yol yapımını işin ehli kişilere bırakmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Hem görünüm estetiği hem de kullanım sağlıklılığı ve  alana uygunluğu açısından profesyonelce yapılmış bir bahçe yolunu, belki de tek yeşil alanınız olan bahçeniz, hak etmektedir elbette. Sıradan bahçe yolları ile profesyonel bahçe yolu tasarımları arasında dağlar kadar fark vardır. Ev dekorasyonunda bahçe düzenlemesi denince bahçe yolları büyük öneme sahiptir. Bu nedenledir ki kendiniz yapmak yerine daha sağlıklı ve daha estetik ve de bahçenizle uyumlu bahçe yoludekorasyonları için WebVillaTadilat.

Bazı Bahçe Yolu Tasarımları

Taşlı Tasarım, Merdivenli Tasarım, Doğal Taşlı Tasarım, Küçük Tasarımlar, Geniş Tasarımlar, Ahşap Tasarımlar, Ağaç Kütükleriyle Yapılan Tasarımlar, Küçük Taşlı Tasarımlar, Yürüme Yolları, Yol Taşı İle, Beyaz Taşlı Tasarımlar, Oval, İnce Ve Büyük Bahçe Yolu Tasarımları sadece bir kaçıdır.. Siz de her çeşit bahçelerin tasarımları ve yapımıyla ilgili bilgi edinmek ya da mekanınızın bahçe yollarının dekore edilmesi isin bize ulaşın. Daha güzel bir bahçeye sahip olun..

Avize Dekor

Avize Dekor denildiğinde; aklımıza gelen misafir odalarının vazgeçilmez bir biri peşi sıra dizilmiş kristal taşlardan oluşan görkemli aydınlatma araçlarıdır.

Avize Dekor

Birçoğumuzun evinde olmazsa olmazı olarak misafir odalarının en büyük gösteriş aracı olarak seçilen avizeler bir zamanlar ne kadar büyük, ampul yuvası çok ve taşlı olursa o kadar makbul görürdü. Avize DekorOysa gelişen teknoloji ile çok daha az ampul ile çok fazla ışık saçan modern avizelerde mevcuttur. Led lambalar sayesinde hem fazla aydınlık bir ortama kavuşur hem de faturalarınıza fazladan yük binmez.

Oturduğunuz ortamı klasik bir görünüme büründürdüğü gibi, çok modern ve rahat bir havaya sahip olmasını da sağlayabilen en iyi ev içi aksesuarlarındandır. Seçeceğiniz kaliteli bir avize ortamın tüm havasını kolaylıkla değiştirip, daha asil, daha seçkin ve çok daha güzel gözükmesini sağlayabilir.

Avize dekoru için seçilen modeller kullanılan odaya ve mobilyalara uyumlu olarak seçilebilir. Klasik ve modern olmak üzere iki tarzda kullanınız tercihine sürülen avizeler günümüzde de oldukça rağbet görmektedir. Klasik avizeler daha çok süslemeli, oymalı ve işlemeli mobilyaları olanlar tarafından tercih edilirler. Ortamı daha da ağır bir havaya büründürmesi için seçilen avize de ona göre gösterişli ve heybetli olur.

Modern avizeler ise rahat ortamların vazgeçilmezidir. Klasik avizelerde, daha çok kristal cam, altın işlemeli varaklar ağırlıklı olarak kullanılırken, modern avize modellerinde ise kumaş, bambu ve plastik ağırlıklı kullanılır. Herkesin zevkine ve bütçesine uygun bir model mutlaka vardır.

Avizeler ortamı aydınlatmaktan çok göze hitap etmesi için tercih edilirler. Teknoloji ile birlikte akıllı, daha az enerji harcayıp çok fazla ışık veren ampuller sayesinden ortamı en az floresan lambalar kadar iyi aydınlatanları da vardır. Üstelikte aile bütçesine eskisi kadar zarar vermez.

Bu yüzden de, artık sadece misafir odaları için değil, evin her odası için avize kullanımı tercih edilmektedir. Bir odanızı klasik seçerken, başka bir odada modern bir avize dekorasyonu kullanabilirsiniz. Eğer gösterişi ve ihtişamı tercih ediyorsanız, eskitme, bol süslü ve taşlı klasik bir model seçebilirsiniz. Ya da evinizin diğer odaları için daha rahat hafif bir şeyler isterseniz modern bir avize modeli seçebilir kendi zevkinize göre evinizi ışıklandırabilirsiniz

Günümüzde avizeler hazır tasarım olarak piyasada bulabileceğiniz gibi, isteğinize göre özel tasarımlarda yaptırmanız mümkündür. Bu yüzden elektrik işinden anlayan, konusunda uzman kişiler tarafından gerçekleştirmesi gerekir. Hayal gücünüzü en iyi şekilde yansıtacak tam gönlünüzdeki gibi avizeye kavuşmanızı sağlayacak doğru bir ekip bulmanız en çok sizi mutlu edecektir. Avize Dekor konusunda yine en doğru adres tabii ki de WebVillaTadilat !

Ahşap Merdiven

Ahşap merdiven denildiğinde; aklımıza gelen ilk gelen dubleks evlerdir. Alt kat ile üst kat arasında köprü kuran o birbirinden şık modellerdir.

Ahşap Merdiven

Ahşap MerdivenAhşabın sağlık açısından önemi büyüktür, bulunduğunuz ortamın hava almasını sağlayan Ahşap birçok yaşam ürününde kullanıldığı gibi merdivenlerin de vazgeçilmez malzemesidir. Üstelik hafif, sağlam ve kullanımı uzun ömürlü olduğundan bulunduğu binaya herhangi bir ek ağırlık yüklemez.

Ahşabın insanın içini ısıtan, estetik görünümü ile de göze ve ruha hitap eder.

Mekanın her yerinde rahatlıkla kullanılabilen ahşap merdivenler ve ahşap küpeşte tırabzanlar her zaman ilgi odağı olurlar. Özellikle bulunduğu ortama has tasarımı ve farklı dizaynıyla göz doldururlar.

Ahşap merdivenler sadece göze hitap etmekle kalmaz aynı zamanda çok ince bir hesaplama ile yapılması gerekmektedir. Yapılacağı alan iyice analiz edilerek, matematiksel ölçülerle hesaplanmalıdır. Basamaklar belli bir denge üzerine kurulmalı sağlamlığını garanti etmelidir. Bu yüzden de ahşap merdiven yaptırırken bu işin uzmanı gerçek bir usta bulmanız gerekir. Aksi takdirde hem sağlamlık yönünden hem de beğeni yönünden istediğiniz gibi bir merdivene kavuşamayabilirsiniz.

Ayrıca; kullanılan ağacın doğallığı, sağlamlığı ve dokusu da oldukça önemlidir.

Doğada yaşamını sürdüren ağaç zamanı gelince aynı görkemliliği bu kez evinizin içini süsleyerek devam eder, sizlere rahat, güzel, konforlu ve sağlıklı mekanlar sunulmasını sağlar.

Ahşap merdiven, ahşap basamak ve ahşap tırabzanların bakımı da oldukça kolaydır. Bakım ve tamirleri düzenli yapıldığında, uzun bir süre sorun çıkartmadan kullanabilirsiniz. Gerekli bakım ile yıllar sonra bile ilk zamanlardaki kadar güzel ve yeni görünmesi sağlanabilir. Ayrıca temizlik için ahşap ürünlerine yönelik temizlik maddeleri kullanarak da ahşap merdiveninizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Günümüzde ahşap merdivenler sadece alt kat ile üst katı birbirine bağlamak dışında dekoratif amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Özellikle tasarlanan özel dizayn merdivenlerin alt kısımları dolap, hatta kütüphane rafları olarak kullanılarak hem şık hem de yerden tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

İyi bir firma ile anlaşarak bulunduğunuz ortamda hem işinizi görecek, hem de dekoratif olarak size kullanışlı alanlar sunacak ahşap merdiveninize kavuşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hayalinizdeki merdiveni gerçeği dönüştürecek bizimleiletişim kurmanız.

Hemen Ara WhatsApp