Tag - merdiven

Ahşap Merdiven

Ahşap merdiven denildiğinde; aklımıza gelen ilk gelen dubleks evlerdir. Alt kat ile üst kat arasında köprü kuran o birbirinden şık modellerdir.

Ahşap Merdiven

Ahşap MerdivenAhşabın sağlık açısından önemi büyüktür, bulunduğunuz ortamın hava almasını sağlayan Ahşap birçok yaşam ürününde kullanıldığı gibi merdivenlerin de vazgeçilmez malzemesidir. Üstelik hafif, sağlam ve kullanımı uzun ömürlü olduğundan bulunduğu binaya herhangi bir ek ağırlık yüklemez.

Ahşabın insanın içini ısıtan, estetik görünümü ile de göze ve ruha hitap eder.

Mekanın her yerinde rahatlıkla kullanılabilen ahşap merdivenler ve ahşap küpeşte tırabzanlar her zaman ilgi odağı olurlar. Özellikle bulunduğu ortama has tasarımı ve farklı dizaynıyla göz doldururlar.

Ahşap merdivenler sadece göze hitap etmekle kalmaz aynı zamanda çok ince bir hesaplama ile yapılması gerekmektedir. Yapılacağı alan iyice analiz edilerek, matematiksel ölçülerle hesaplanmalıdır. Basamaklar belli bir denge üzerine kurulmalı sağlamlığını garanti etmelidir. Bu yüzden de ahşap merdiven yaptırırken bu işin uzmanı gerçek bir usta bulmanız gerekir. Aksi takdirde hem sağlamlık yönünden hem de beğeni yönünden istediğiniz gibi bir merdivene kavuşamayabilirsiniz.

Ayrıca; kullanılan ağacın doğallığı, sağlamlığı ve dokusu da oldukça önemlidir.

Doğada yaşamını sürdüren ağaç zamanı gelince aynı görkemliliği bu kez evinizin içini süsleyerek devam eder, sizlere rahat, güzel, konforlu ve sağlıklı mekanlar sunulmasını sağlar.

Ahşap merdiven, ahşap basamak ve ahşap tırabzanların bakımı da oldukça kolaydır. Bakım ve tamirleri düzenli yapıldığında, uzun bir süre sorun çıkartmadan kullanabilirsiniz. Gerekli bakım ile yıllar sonra bile ilk zamanlardaki kadar güzel ve yeni görünmesi sağlanabilir. Ayrıca temizlik için ahşap ürünlerine yönelik temizlik maddeleri kullanarak da ahşap merdiveninizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Günümüzde ahşap merdivenler sadece alt kat ile üst katı birbirine bağlamak dışında dekoratif amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Özellikle tasarlanan özel dizayn merdivenlerin alt kısımları dolap, hatta kütüphane rafları olarak kullanılarak hem şık hem de yerden tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

İyi bir firma ile anlaşarak bulunduğunuz ortamda hem işinizi görecek, hem de dekoratif olarak size kullanışlı alanlar sunacak ahşap merdiveninize kavuşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hayalinizdeki merdiveni gerçeği dönüştürecek bizimleiletişim kurmanız.

Hemen Ara WhatsApp