Tag - ahşap

Ahşap Merdiven

Ahşap merdiven denildiğinde; aklımıza gelen ilk gelen dubleks evlerdir. Alt kat ile üst kat arasında köprü kuran o birbirinden şık modellerdir.

Ahşap Merdiven

Ahşap MerdivenAhşabın sağlık açısından önemi büyüktür, bulunduğunuz ortamın hava almasını sağlayan Ahşap birçok yaşam ürününde kullanıldığı gibi merdivenlerin de vazgeçilmez malzemesidir. Üstelik hafif, sağlam ve kullanımı uzun ömürlü olduğundan bulunduğu binaya herhangi bir ek ağırlık yüklemez.

Ahşabın insanın içini ısıtan, estetik görünümü ile de göze ve ruha hitap eder.

Mekanın her yerinde rahatlıkla kullanılabilen ahşap merdivenler ve ahşap küpeşte tırabzanlar her zaman ilgi odağı olurlar. Özellikle bulunduğu ortama has tasarımı ve farklı dizaynıyla göz doldururlar.

Ahşap merdivenler sadece göze hitap etmekle kalmaz aynı zamanda çok ince bir hesaplama ile yapılması gerekmektedir. Yapılacağı alan iyice analiz edilerek, matematiksel ölçülerle hesaplanmalıdır. Basamaklar belli bir denge üzerine kurulmalı sağlamlığını garanti etmelidir. Bu yüzden de ahşap merdiven yaptırırken bu işin uzmanı gerçek bir usta bulmanız gerekir. Aksi takdirde hem sağlamlık yönünden hem de beğeni yönünden istediğiniz gibi bir merdivene kavuşamayabilirsiniz.

Ayrıca; kullanılan ağacın doğallığı, sağlamlığı ve dokusu da oldukça önemlidir.

Doğada yaşamını sürdüren ağaç zamanı gelince aynı görkemliliği bu kez evinizin içini süsleyerek devam eder, sizlere rahat, güzel, konforlu ve sağlıklı mekanlar sunulmasını sağlar.

Ahşap merdiven, ahşap basamak ve ahşap tırabzanların bakımı da oldukça kolaydır. Bakım ve tamirleri düzenli yapıldığında, uzun bir süre sorun çıkartmadan kullanabilirsiniz. Gerekli bakım ile yıllar sonra bile ilk zamanlardaki kadar güzel ve yeni görünmesi sağlanabilir. Ayrıca temizlik için ahşap ürünlerine yönelik temizlik maddeleri kullanarak da ahşap merdiveninizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Günümüzde ahşap merdivenler sadece alt kat ile üst katı birbirine bağlamak dışında dekoratif amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Özellikle tasarlanan özel dizayn merdivenlerin alt kısımları dolap, hatta kütüphane rafları olarak kullanılarak hem şık hem de yerden tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

İyi bir firma ile anlaşarak bulunduğunuz ortamda hem işinizi görecek, hem de dekoratif olarak size kullanışlı alanlar sunacak ahşap merdiveninize kavuşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hayalinizdeki merdiveni gerçeği dönüştürecek bizimleiletişim kurmanız.

Ahşap Dekorasyon

Ahşap Dekorasyon

Ahşap dekorasyon dendiği zaman aklımızda beliren ahşap iskemle, ahşap mesken evler, ahşap camlar, ahşap möbleler, ahşap bahçe bostan möbleleri (mobilya) ve daha bir çok ulamı da içine alır. Evinizdeki mobilyaların ahşap oluşu daha sıcak bir görünümün yanı sıra dayanıklılık, sağlıklılığı ile de tercih sebebidir. Ahşap dekorasyondan söz ederken bir de ahşap evlerden bahsetmek gerekirse, ahşap evler demirlibeton yapılara göre soğuk karşıtı izolasyon sağladığından daha sıcaktırlar. Zelzelelere karşı çok daha fazla sağlamdır.

Ahşap Dekorasyon

Ahşap dekorasyon, son yıllarda yeni gereçlerin meydana çıkmasına rağmen günümüzde hala modasını korumaktadır.  İnsanların bu ahşap tercihlerinin nedenleri arasında ahşap sağlamlığı, ahşap güvenilirliği ilk başlarda gelmektedir. Bunun yanı sıra özellikle eski zamanlara merak ve ilgi duyan insanlar da ahşap tasarımlara yönelmektedir.  Günümüzde iç mekanların ve gerekse dış mekanların incelikle kalitesi ahşap dekorlarla yaratılmaktadır.

Ahşabın mekanlarımıza kattığı sıcak görünümün yanı sıra insan sağlığı için de önemini düşünürsek, ahşap dekorasyon bir yüzyıl  geçse dahi popülaritesini yitirmeyecektir. Bu özel nitelikli malzemenin çağcıl möblelerle (mobilya) birlikte kullanımlarında da harika konseptler ortaya çıkması da yine ahşap dekorasyonun ömrünü uzatmaktadır.

Dağ meskenlerinde yoğun olarak kullanılan ahşap dekorlar, geçmiş tutkunlarının yaşam mekanlarına nostaljik bir hava katarak onlara geçmiş hissini yaşatmaktadır. Günümüzde ahşap dekorasyonların ev ve iş yerleri için sıklıkla tercih edilmelerinin sebebi sağlıklı olmalarının yanı sıra kullanılan ortamlara modern bir görünüme bürümesidir. Ahşap dekorasyonu evinizin sadece salonuna değil, odalarına, mutfağına ve bahçesine de uygulamanız yaşadığınız yerlere natural ve otantik bir görünüm kazandıracaktır.

Yaşam mekanlarınıza tam manasıyla ahşap dekorasyon uyarlanmış olması için, ahşap dekorların yoğun kullanılması gerekir. Ahşap kapı, ahşap iskemle, ahşap küpeşte, ahşap cam, ahşap tavan ve ahşap duvar uygulamaları yapmanız gerekir. Ahşap dekorasyonda sade eşyalar tercih ederek bütünlüğü bulmanız daha güzel ve modern bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Yine de siz fazla klasik bir dekorasyon istemiyorsanız ahşabı daha trend möblelerde kullanmalısınız. WebVillaTadilat, ahşap dekorasyon alanında, yılların getirdiği bilgi birikimiyle, hayalinizdeki ahşap tasarımları yansıtma adına tüm taleplerinize karşılıklık verir. Siz de eski zamanlardan günümüze gelip, çeşitli renklere bürünen ahşabın modern tasarımlarıyla tanışmaya hazırsanız bizimle iletişime geçin.

Ahşap Dekorasyon

Hemen Ara WhatsApp