Salondan Banyoya Duvar Kağıdı Önerileri

Duvar kağıtları, renk ve desenlerine göre bir odanın dekorasyonunda büyük farklılıklar yaratabilir. Tarzımızı yansıtan mekanlar, iç ferahlatıcı odalar ve şık bir görünüm için evinizin hangi bölümünde nasıl bir duvar kağıdı kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? İşte banyodan çocuk odasına, evin her bölümü için duvar kağıdı önerileri…

Öncelikle odalara göre duvar kağıdı seçimi yaparken göz ardı etmememiz gereken noktalara değinelim:

–      Duvar kağıdı modelini odanın büyüklüğüne göre seçin.

–      Renk seçimini odadaki mobilya ve aksesuarlara göre yapın.

–      Duvar kağıdıyla odadaki objelerin rengi ve şekli arasında denge kurun.

–      Odanın mimari yapısını (şömineli mi, cumbalı mı, kolon-kiriş var mı) göz önünde bulundurun.

Oturma Odası

Oturma odasını gösteren şey duvarlardır. Bu nedenle seçeceğiniz duvar kağıdıyla, mobilya, perde ve aksesuar gibi dekorasyonu oluşturan diğer öğelerin uyumlu olması çok önemli. Örneğin çiçekli duvar kağıdı; koltuk veya perdeleriniz de çiçekliyse feminen ve klasik bir görünüm sergiler. Geometrik desenli duvar kağıdı ise parlak yüzeylere sahip mobilyalarla modern bir hava yaratır. Ekose, retro döşenmiş oturma odalarını tamamlarken tuğla desenli duvar kağıtları rustik tarzı destekler.

oturma-odasi

Yatak Odası

Nasıl bir yatak odası hayal ediyorsunuz; romantik mi, huzurlu mu, davetkar mı? Evimizin bu en özel alanını dekore ederken ahşap baskılı, pastel tonlarda çiçeklerle bezeli ya da geometrik desenli bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Eğer loş bir aydınlatma kullanacaksanız açık renk bir duvar kağıdı tercih edin; beyaz, bej gibi tonlar yatak odanızda hem dingin bir atmosfer hem de huzurlu bir ortam yaratır.

yatak-odasi

Çocuk Odası

Çocukların hayal gücünde sınır yok; istedikleri gibi bir oda yaratmaksa epey güç. Ama günümüzün birbirinden renkli çizgi karakterleriyle; hayvanlar, periler, çiçekler, arabalar, uçaklar ve robotlarla bezeli duvar kağıtları işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Bırakın, onların o sınırsız hayal dünyasındaki her şey odalarının duvarlarındaki yerini alsın. Hayal güçlerini özgür bırakacak, yaratıcılıklarını körükleyecek silinebilir özelliklere sahip duvar kağıtlarıyla hem siz hem de onlar çok mutlu olacak.

cocuk-odasi

Mutfak

Mutfağınız genel olarak nasıl bir görüntüye sahip; modern mi klasik mi, renkli mi sade mi? Eğer mutfak dolaplarınız veya fayanslarınız süslüyse kullanacağınız duvar kağıdı sade olmalı; yoksa gözü çok yoran bir görüntü ortaya çıkabilir. Dikkat çekici, modern bir hava yaratmak istiyorsanız dolaplarla kontrast oluşturacak bir duvar kağıdı; dingin, huzurlu bir mutfak istiyorsanız mutfaktaki diğer öğelerle uyumlu bir duvar kağıdı seçin.

mutfak

Banyo

Evin suyla en iç içe bölümüne duvar kağıdı seçerken elbette bakmamız gereken ilk özellik suya dayanıklılık. Kağıt üzerine polimer plastik uygulanarak üretilen vinil duvar kağıtları; silinebilme, bakteri barındırmama, neme ve suya dayanıklılık gibi özellikleriyle banyo ve mutfaklar için oldukça ideal. Banyoda da tıpkı mutfaktaki gibi duvar kağıdınız çok gösterişliyse mobilya ve aksesuarlarınız o kadar sade olmalı. Açık renk duvar kağıdı; su yeşili, buz mavisi gibi renkler hem alanı daha geniş-ferah gösterecek hem de temizlik duygusu uyandıracaktır.

banyo

Banyo Duşakabin

Banyo duşakabin denildiği zaman; aklınıza ilk olarak banyonuzun daha kullanışlı ve derli toplu görülmesini sağlayan istenilen her köşeye monte edilebilen duş bölmeleri gelmektedir. Banyo yaparken istenmeyen sıvıların etrafa yayılarak kirlenmemesini sağlayan banyo duşakabinleri aynı zamanda estetik bir görünüm sağlar. Gelişen teknoloji ile birlikte banyoların daha temiz ve daha hijyen içermesini sağlayan banyo duşakabinleri büyük bir kolaylıktır.Banyo Duşakabin

Banyo duşakabin, düşündüğünüz alanın ölçüsünü oldukça basit bir biçimde alınarak hazır olarak satılan modeller kolaylıkla monte edilebilmektedir. Üstelik banyonuzun istediğiniz her köşesine koymanız mümkündür. Yapılması gereken ilk şey, duşakabin teknesini en alta koyup, ondan sonra asıl görüntüyü veren cam kısımların takılmasıyla hazır hale gelmektedir.

Piyasada hazır banyo duşakabinleri olduğu gibi, kendi ölçülerinize göre istediğiniz gibi duşakabinler de yaptırmak mümkündür. Hazır olanları bütçenize uygun daha ucuza mal etmeniz mümkündür. Aynı şekilde hazır küvetinizi de duşakabine kolaylıkla çevrilebilmektedir. Banyonuza duşakabin yaptırırken aynı zamanda ona uyumlu yaptıracağınız banyo dolabı ile de banyonuzun daha güzel daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Banyo duşakabinleri sık sık kullanıldığı için, temizliğine de ayrıca dikkat etmek gerekir. Banyo duşakabin malzemesi olarak plastik ve cam ürünler tercih edildiği için sık sık kireç lekeleri ve sabun artıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Banyo duşakabininizin uzun ömürlü olması için temizliğini aksatmadan düzenli olarak yapmanız sağlığınız açısından da gereklidir.

Günümüzde gelişen teknoloji kendisini Banyo Duşakabin üretiminde de göstermeye başladı…

Birçok üretici firma fonksiyonel özelliklere sahip duşakabinler üretmektedir. Bunlardan bazıları duş alırken müzik dinlemenizi, bazıları suyun sıcaklığını otomatik ayarlamayı ve vücudunuzun farklı noktalarına basınçlı su püskürtmekte banyonuzu daha da keyifli hale getirmektedir. Yorgunluk, eklem ağrıları gibi rahatsızlıklarınız için ise sıcak ve buharlı masaj yapan modeller bile mevcuttur.

Bu yüzden de duşakabin üreten birçok firma bulunmakta, bu da rekabeti arttırmaktadır. Artan rekabet ile birlikte fiyatların düşmesi tüketicinin yararına gibi gözükse de, maliyet açısından kalitesiz ürün kullanımı da artmaktadır. Bunun da en büyük zararı beğenerek aldığı üründen memnun kalmayan tüketiciye yansımaktadır. Hatta bu ucuz ve kalitesiz duşakabinler, yüzünden ciddi ev kazaları da yaşanmaktadır.

Bu yüzden alacağınız duşakabinin markasına dikkat ederek, satış sonrasında servis hizmeti verip vermediğini mutlaka ürünü alırken sormalısınız. Ancak böyle yaparak keyifli banyo günleri sizleri bekleyeceğini biliniz, lütfen bu konuda güvenilir bir firma seçtiğinden emin olunuz. Banyonuza duşakabin yaptırmak ya da konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hemen Ara WhatsApp