Tag - çatı onarım

Çatı Onarım

Çatı onarım denildiği zaman; ilk akla gelen çocukluk resimlerimizde kırmızıya boyadığımız çatılar gelmektedir.

Her evin, binanın tamamlayıcısı olan çatılar yapıları olumsuz hava şartlarından koruyarak yıpranmalarını engellemektedirler. Ayrıca binayı gözler önüne seren ve hoş bir görünüm sağlayan çatılardır.

Çatı Onarım

Çatı OnarımEskiden kiremit ağırlıklı olan çatılar, günümüzde bir çok malzeme kullanılarak değişik görünümde yapılırlar. Çatıların öncelikle görevi ısı ve su yalıtımını sağlamaktır. Su insan için ne kadar gerekli ise binalar için o kadar zararlı bir düşmandır. Binanın betonlarının, demirlerinin ve kolonlarının zarar görmemesi için iyi bir su yalıtım yapılmalıdır. Bunun içinde çatı bakım ve çatı onarımı düzenli olarak yapılmalıdır. Sağlıklı bir yaşam için, çevrenin olumsuz etkilerini ve pis sularının binalara girişini engellemek çatıların öncelikle görevlerinden biridir.

Git gide değişen iklim koşulları, sıcaklık farkları, aşırı rüzgar ve don olayları binalarımızın kolayca yıpranmasını özellikle de çatılarımızın deforme olmasını sağlamaktadır. Bu şekilde zarar gören çatı bölümleri hemen değiştirilerek biran önce onarılmaları gerekmektedir. Bu çatı onarımlarını hemen yaptırmayıp ağırdan alınması daha da büyüyüp binanıza zarar vermeye başlayabilir.

Hasar gören bölgede biriken yağmur suları duvarların içine işleyeceğinden çürümesine rutubet ve nem oluşmasına neden olacaktır. Bu da duvarların kararmasına hoş olmayan görüntüler çıkmasını sağlar. Aynı şekilde kolonların içindeki demirlerinde çürümesine binanın sağlamlığını zedelemesine neden olur.

Olay büyüyüp bu raddeye gelmeden en başında işinin ehli ustalar tarafından hemen çatı onarımı tamir edilmeli ve binanın bütünlüğü korunmalıdır. Ayrıca rutubetli ve nemli odalarda uyumak insan sağlığı açısından da oldukça risklidir.

Bunun için işinin ehli ustalarla, kaliteli malzemeler kullanarak su ve ısı yalıtımı yapılıp çatınızın onarılması binamızın ömrünü uzatacağı gibi, daha sıcak, daha rahat ve korunaklı bir yapıda oturmamızı da sağlar. Eviniz ya da çalışma mekanınızın uzun süre dayanıklı ve sağlam kalması için çatılarınızı kontrol edip, gerekli onarım ve bakımları yaptırmanız gerekmektedir.

Ayrıca çatılarımız bizim için doğal enerji kaynakları da olabildikleri gibi, sıcak su sağlayan ısı panelleri sayesinde bütçemize de katkı da bulunabilirler. Bunun için çatılara yerleştirilen güneş panelleri sayesinde mümkün olabilmektedir. Güneşin daha bol olduğu bölgelerde sadece sıcak su için değil, ısınma içinde güneş panelleri tercih edilmekte, yakıt ücretinden oldukça tasarruf edilmesi sağlanmaktadır.

Çatı onarım konusunda uzman ekiplerimizden destek almak için iletişime geçin.

Hemen Ara WhatsApp