Dış Cephe Boya

Dış Cephe Boya

Dış Cephe Boya

Dış cephe boya tercihinde özen gösterilmesi gerekli nokta boyama yapılacak mekanın iklim şartları boyanacak satıh nitelikleridir. Tabii ki bundan da önce dış cephe boya işlemine geçebilmek için yüzeyin temizlenmesi ve de bozuklukların spatula yardımı ile düzeltilmesi gereklidir. Bina dış cephesindeki kabartı, sıva ve eski boyaların sökülmesinde kullanılan bazı boya sökücüleri de piyasada mevcuttur. Bir diğer önemli nokta da binanın bulunduğu iklim koşullarıdır. Gerek dış cephe boyalarının gerekse iç mekan boya badana işlerinin mevsim geçiş dönemlerinde yapılası en uygun seçenek olacaktır. Suya ve aşırı yağışlı hava koşullarına karşı en dayanıklı malzemeler seçilmelidir. Dış Cephe BoyaKullanılacak boya özellikle örtme gücü yüksek ve de su buharı geçiren türden olmalıdır ki, binanız nefes alabilsin. Çok sıcak iklimlerde ise koyu renk kullanımından kaçınılmalıdır. Karadeniz ve Akdeniz iklimlerinde özellikle nem dayanıklılığı yüksek ölçüde olan boyalar kullanılmalıdır. Dış cephe boya işlemi için özellikle silikon özellikli boyalar tavsiyemizdir. Çözücüler, kimyasal katkılar ve bağlayıcı maddeleri boyaları oluşturur. Dış cephe boyalarında dört seçenek mevcuttur bunlar; akrilik, grenli, elastik ve silikon dış cephe boyalarıdır. Ayrıca alkid, solventli boyalar ahşap yüzeylerin, metal yüzeylerin ve duvarların boyanmasında kullanılır. Dış cephe boyalarında, lattex yani su boyaları insan sağlığına ve çevre sağlığına çok daha fazla uygun ve tavsiye ettiğimiz boyalardır.

Dış cephe boya işleminin başarımını, kaliteli malzemelerin kullanılmasından önce deneyimli kişilerce yapılmasıdır.Tüm boya-badana işlerinin işin erbabı kişilerce yapılması binanız üzerinde oluşabilecek hata riskinin önüne geçmek için şarttır. Fakat, dış cephe boyaması diğer badana boya işlemlerine göre daha fazla ustalık gerektirir.  Biz WebVillaTadilat olarak dış cephe boya tercihinden işlem bitene dek tüm deneyimlerimizle yanınızda bulunuyoruz.  İşin ehli dış cephe boya ustalarımız sürecin bütün aşamalarında sıorunsuz işlemler yaparak, binanıza uygulanan başarımın en üst seviyeye yükselteceklerdir.

Yukarıda siz değerli müşterilerimize aktarmaya çalıştıklarımız, dış cephe boyama işleminin bilinmesi gerekli olan özelliklerinden sadece bir kaçı idi… Dış cephe boyama hizmetimizle ilgili her türlü bilgi almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Dış cephe boya

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Hemen Ara WhatsApp